Ojciec Mateusz | sezon 8 odc. 99: Trująca orchidea

serial kryminalny Polska 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Modelka Sylwia zaprasza Mateusza na pokaz nowej kolekcji znanej projektantki. Ginie Eliza Nowak, która pomagała przy organizacji pokazu.

Oglądaj w telewizji

Wt 24.05 23:20
TVP Serialelogo
Śr 25.05 19:30
TVP Serialelogo
Czw 26.05 14:40
TVP Serialelogo
Pt 27.05 13:45
TVP Serialelogo
Nd 29.05 21:50
TVP Serialelogo

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski) który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Sylwia Wojcieszek, która kiedyś śpiewała w kościelnym chórze, teraz jest modelką. Zaprasza Mateusza na pokaz nowej kolekcji znanej projektantki Olgi Bilskiej, właścicielki firmy Orchidea. Podczas imprezy Natalia wygrywa konkurs na hasło reklamowe tej marki. W tym samym czasie za kulisami dochodzi do tragedii. Ginie Eliza Nowak, która pomagała przy organizacji pokazu. Olga jest ranna. Na kobiety przewróciła się lampa fotograficzna, w której ktoś poluzował śruby. Możejko i Nocul przesłuchują Bilską, która prawdopodobnie była celem zabójcy. Na miejscu zbrodni zostaje znaleziona zawieszka należąca do Sylwii. Do tego wychodzi na jaw, że jej narzeczony, popularny aktor Damian Tarkowski, porzucił ją na kilka dni przed ślubem dla Olgi. Dziewczyna zostaje aresztowana, ale twierdzi, że jest niewinna. Ksiądz Mateusz próbuje rozwikłać tę zagadkę. Krąg podejrzanych wkrótce się powiększa - dołączają do niego mąż Bilskiej, który ma kłopoty finansowe, i jej asystentka Beata Fiszer. Wkrótce ktoś próbuje otruć Olgę w szpitalu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...