13 posterunek 2 (35)

serial komediowy Polska 2000  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Agnieszka chce iść do szkoły filmowej. Stwierdza jednak, że nie zna historii kinematografii. Koledzy Czarka inscenizują coś z rodzimego kina. Tworzą parodię ekranizacji 'Ogniem i mieczem'.

Oglądaj w telewizji

Czw 6.06 15:50
CANAL+ Familylogo

Opis

Druga część serialu o perypetiach pracowników pewnego posterunku. Stępień wrócił z Ameryki, ale tylko czasami pojawia się na komisariacie. Jego wzrok poprawił się na tyle, że dostrzega, co kryje się w zamkniętej szafie i jaką bieliznę noszą policjantki. Czarek jest zauroczony nową koleżanką, Andżeliką. Na posterunku pojawia się również nowy zastępca komendanta - Rysio. Mężczyzna potrafi skonstruować bombę nawet ze spinacza biurowego.

W tym odcinku

Agnieszka w dalszym ciągu przygotowuje się do egzaminów do łódzkiej szkoły filmowej. Nie ma jednak wiedzy z zakresu historii kinematografii. Koledzy Czarka postanawiają odegrać scenki z rodzimego kina. Policjanci prezentują skróconą wersję filmu "Ogniem i mieczem". Cezary wciela się w Skrzetuskiego, komendant w Zagłobę, a Kasia w Helenę. Po ekranizacji dzieła Agnieszka dochodzi do wniosku, że nie chce już być reżyserem. Woli jednak zostać aktorką.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...