13 posterunek 2 (38)

serial komediowy Polska 2000  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pracownicy muzeum proszą policjantów o przechowanie cennego obrazu. Komendant uznaje, że komisariat jest bezpiecznym miejscem dla dzieła sztuki. Płótno zostaje zalane klejem i płonie.

Oglądaj w telewizji

Pt 23.02 7:15
CANAL+ Serialelogo

Opis

Druga część serialu o perypetiach pracowników pewnego posterunku. Stępień wrócił z Ameryki, ale tylko czasami pojawia się na komisariacie. Jego wzrok poprawił się na tyle, że dostrzega, co kryje się w zamkniętej szafie i jaką bieliznę noszą policjantki. Czarek jest zauroczony nową koleżanką, Andżeliką. Na posterunku pojawia się również nowy zastępca komendanta - Rysio. Mężczyzna potrafi skonstruować bombę nawet ze spinacza biurowego.

W tym odcinku

Pracownicy muzeum zwracają się do policjantów z trzynastego posterunku z prośbą o przechowanie u siebie przez jeden dzień cennego obrazu. Czarek obawia się, że komisariat nie jest bezpiecznym miejscem dla tak drogiego dzieła. Pomimo jego sprzeciwu komendant przyjmuje eksponat. Funkcjonariusze są ciekawi, jak wygląda obraz. Cezary, Kasia i Arnie postanawiają go rozpakować. Wkrótce zostaje on zalany klejem, a ostatecznie płonie. Czarek zamierza więc podrobić dzieło sztuki, które według niego jest łatwym do odtworzenia zbiorem figur geometrycznych.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...