Zmiennicy | odc. 15: Nasz najdroższy

serial komediowy Polska 1986  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Jacek i Kasia dowiadują się, że wysokość wkładu, jaki muszą wnieść do spółdzielni mieszkaniowej, przekracza ich możliwości. Tymczasem odbywa się licytacja, na którą wystawiono ich taksówkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Kasia i Jacek starają się o przydział mieszkania. Pan Stanisław próbuje im pomóc, wykorzystując swoją znajomość z prezesem Michalikiem. Piórecka i Żytkiewicz otrzymują lokal, uznawany za nawiedzony. Okazuje się, że przebywa tu pewien złodziej, którego oboje uwalniają. Nowi lokatorzy dowiadują się, że muszą wpłacić spółdzielni zawrotną sumę pieniędzy, aby móc zamieszkać w nowym domu. Podana kwota przekracza ich możliwości finansowe. Pewną nadzieją na szybki zysk okazuje się aukcja, na której zostaje wystawiona ich stara taksówka o numerze 1313. Zgodnie z prawem Kasia i Jacek mogą otrzymać jedną czwartą wylicytowanej kwoty. Tymczasem w aukcji biorą udział także Kłusek i Gonschorek oraz Kuśmider. Chcą oni odzyskać dolary, ukryte w fotelu licytowanego auta.

Występują

Twórcy

Ładuję...