Teleman

W słońcu i w deszczu

Streszczenia odcinków

W słońcu i w deszczu: Narzeczeni (7)

Pijany Bolek widzi Julkę rozmawiającą na podwórku z dawnym narzeczonym, który niedawno wyszedł z więzienia. Brutalnie odpycha żonę w ciąży. Rozgniewana Julka wyprowadza się do rodziców.

W słońcu i w deszczu: Szczęśliwy ten dom (6)

Między Julką a teściową dochodzi do nieporozumień. Dziewczyna stopniowo próbuje przejąć rządy w gospodarstwie. Gdy przekonuje Bolka do sprzedaży konia, staruszka wyjeżdża do starszego syna.

W słońcu i w deszczu: Końskie wesele (5)

Bolek i Julka biorą ślub. Wesele odbywa się w klubie PGR, a wśród gości są pracownicy PGR-ów. W czasie przyjęcia Bolek otrzymuje wiadomość, że złodzieje uprowadzili jego ulubionego konia.

W słońcu i w deszczu: Na wszystkie fronty (4)

Między Bolkiem a Wojtkiem, dawnym jego konkurentem do ręki Krysi, dochodzi w kościele do bójki. Julkę drażni zachowanie chłopaka. Po kolejnej sprzeczce o mały włos nie zrywają zaręczyn.

W słońcu i w deszczu: W szachu (3)

Sąsiad Bolka, Staszek, przywozi mu cement potrzebny do postawienia obory. Towar jest kradziony. Znajomy Małolepszego i jego koledzy trafiają do aresztu. Zeznawać w tej sprawie ma Bolek.

W słońcu i w deszczu: Nie zapomnisz nigdy (2)

Bolek zaciąga pożyczkę na unowocześnienie gospodarstwa. Rozpoczyna też poszukiwania kandydatki na żonę. Nie jest to łatwe. Zdesperowany chłopak daje do gazety ogłoszenie matrymonialne.

W słońcu i w deszczu: Prawo jazdy (1)

Feliks przed śmiercią wzywa do siebie dzieci. Chce przekazać gospodarstwo najmłodszemu, Bolkowi, który pozostał na wsi. Po śmierci ojca siostry i bracia domagają się od Bolka rekompensaty.

Ładuję...