Teleman

W słońcu i w deszczu | odc. 3/7: W szachu

serial obyczajowy Polska 1979  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sąsiad Bolka, Staszek, przywozi mu cement potrzebny do postawienia obory. Towar jest kradziony. Znajomy Małolepszego i jego koledzy trafiają do aresztu. Zeznawać w tej sprawie ma Bolek.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

Przyjaciel i sąsiad Bolka, Staszek, przywozi mu cement potrzebny do postawienia obory. Niebawem okazuje się, że towar jest kradziony i znajomy Małolepszego oraz jego koledzy trafiają do aresztu. Jednym ze świadków zeznających w sprawie jest Bolek. W sądzie chłopak poznaje Julkę Turek, córkę pracownika PGR i narzeczoną jednego z oskarżonych. Oboje początkowo unikają siebie, by jednak w końcu dojść do wniosku, że kochają się.

Występują

Twórcy

Ładuję...