W słońcu i w deszczu

serial obyczajowy Polska
zdjęcie

Emisje w TV

Program archiwalny.

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

Występują

Ostatnie odcinki

W słońcu i w deszczu: Narzeczeni (7-ost.)

Pijany Bolek widzi Julkę rozmawiającą na podwórku z dawnym narzeczonym, który niedawno wyszedł z więzienia. Brutalnie odpycha żonę w ciąży. Rozgniewana Julka wyprowadza się do rodziców.

W słońcu i w deszczu: Szczęśliwy ten dom (6/7)

Między Julką a teściową dochodzi do nieporozumień. Dziewczyna stopniowo próbuje przejąć rządy w gospodarstwie. Gdy przekonuje Bolka do sprzedaży konia, staruszka wyjeżdża do starszego syna.

W słońcu i w deszczu: Końskie wesele (5/7)

Bolek i Julka biorą ślub. Wesele odbywa się w klubie PGR, a wśród gości są pracownicy PGR-ów. W czasie przyjęcia Bolek otrzymuje wiadomość, że złodzieje uprowadzili jego ulubionego konia.

Ładuję...