W słońcu i w deszczu | odc. 7-ost.: Narzeczeni

serial obyczajowy Polska 1979  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pijany Bolek widzi Julkę rozmawiającą na podwórku z dawnym narzeczonym, który niedawno wyszedł z więzienia. Brutalnie odpycha żonę w ciąży. Rozgniewana Julka wyprowadza się do rodziców.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

Pijany Bolek zauważa Julkę rozmawiającą na podwórku z dawnym narzeczonym. Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia. Małolepszy brutalnie odpycha żonę, która jest w zaawansowanej ciąży. Rozgniewana Julka wyprowadza się do rodziców. Pozbawione kobiecej ręki gospodarstwo podupada. Dom jest potwornie zaniedbany. Młodzi tęsknią, ale żadne z nich nie chce pierwsze wyciągnąć ręki do zgody. Dopiero narodziny syna Feliksa kładą kres rodzinnym waśniom.

Występują

Twórcy

Ładuję...