W słońcu i w deszczu | odc. 4/7: Na wszystkie fronty

serial obyczajowy Polska 1979  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Między Bolkiem a Wojtkiem, dawnym jego konkurentem do ręki Krysi, dochodzi w kościele do bójki. Julkę drażni zachowanie chłopaka. Po kolejnej sprzeczce o mały włos nie zrywają zaręczyn.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

W kościele pomiędzy Bolkiem a Wojtkiem, dawnym jego konkurentem do Krysi - dziś już jej mężem - dochodzi do bójki. Obaj uczestnicy awantury stają przed kolegium i otrzymują wysokie grzywny. Julkę drażni nieodpowiedzialne zachowanie chłopaka. Po kolejnej sprzeczce młodzi o mały włos nie zrywają zaręczyn. Matka Bolka postanawia pogodzić narzeczonych.

Występują

Twórcy

Ładuję...