Teleman

W słońcu i w deszczu | odc. 5: Końskie wesele

serial obyczajowy Polska 1979  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Bolek i Julka biorą ślub. Wesele odbywa się w klubie PGR, a wśród gości są pracownicy PGR-ów. W czasie przyjęcia Bolek otrzymuje wiadomość, że złodzieje uprowadzili jego ulubionego konia.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

Bolek i Julka pobierają się. Wesele Małolepszych odbywa się w klubie Państwowego Gospodarstwa Rolnego, a wśród zaproszonych gości znaleźli się pracownicy PGR-ów i niezrzeszeni rolnicy. W trakcie przyjęcia Bolek otrzymuje wiadomość, że ze stajni złodzieje wyprowadzili jego ulubionego konia. Pan młody natychmiast wyrusza na poszukiwania zwierzęcia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...