TVP Historia 2Program TV na Sobota 14.09.2024

Sobota 14.09
Od teraz
7:50
W nocy z 14 na 15 września 1812 r. w Moskwie wybuchł pożar, który strawił większość miasta. W 1870 r. wysłano pierwszą kartkę pocztową. Tego samego dnia w 2000 r. zmarł Jerzy Giedroyć.
WIĘCEJ INFORMACJI
7:55
Późne lato 1420 roku. Mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. Jagiełło zaczyna snuć plany na przyszłość. Pragnie ożenić się z Sonką. Na Wawel przybywa siedmioletni narzeczony Jadwigi - Fryderyk.
WIĘCEJ INFORMACJI
8:20
Serwis informacyjny dla miłośników historii. Cotygodniowe aktualne informacje na temat imprez historycznych, seansów filmowych, wystaw itp.
WIĘCEJ INFORMACJI
8:35
W programie prezentacja mało znanych, sensacyjnych i często kontrowersyjnych wydarzeń historycznych.
WIĘCEJ INFORMACJI
8:55
Program ukazuje przebieg powstania warszawskiego. Materiałem, na którym opiera się każdy z 63 odcinków, są notacje oraz wywiady z jego uczestnikami zarejestrowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
WIĘCEJ INFORMACJI
9:05
Pan Samochodzik i jego mali przyjaciele - Wilhelm Tell, Wiewiórka i Sokole - wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu skarbu templariuszy.
WIĘCEJ INFORMACJI
9:40
Przygody czterech chłopców i dziewczyny, którzy prowadzą nieustanne wojny z dorosłymi. Ucieleśnieniem ich idola jest tajemniczy Tolek Banan.
WIĘCEJ INFORMACJI
10:10
Reporterzy prezentują Wolin, największą wyspę w Polsce. Wody Bałtyku utworzyły tu najwyższe na polskim wybrzeżu klify. Atakowany przez fale brzeg klifowy cofa się co roku o około metr.
WIĘCEJ INFORMACJI
10:35
Dokumentaliści ukazują dawne szlaki pielgrzymkowe wiodące przez cztery kraje europejskie. Podążają trasami, które przemierzali Napoleon i Rzymianie. Odwiedzają też wyspę Mont-Saint-Michel w Normandii.
WIĘCEJ INFORMACJI
11:25
Autorzy prezentują słabo poznane miejsca na świecie. Docierając do nich różnymi środkami komunikacji, pieszo, pociągiem lub łodzią, odkrywają piękno lokalnych tradycji i obszarów dziewiczej natury.
WIĘCEJ INFORMACJI
12:20
13:20
Inspirowany legendami obraz przedstawia magiczne spojrzenie na europejskie dziedzictwo. Piraci, bestie, zaczarowane lasy, skamieniali pasterze i uwięzione księżniczki to bohaterowie tej serii.
WIĘCEJ INFORMACJI
14:10
Joasia stale traci posadę, gdyż nie znosi umizgów kolejnych szefów. Postanawia udawać brzydulę i... sama zakochuje się w nowym szefie.
WIĘCEJ INFORMACJI
15:35
W prostej i przystępnej formie prowadzący Radosław Kotarski opowie o życiu w dawnej Polsce. Widzowie dowiedzą się, jak mieszkali Słowianie, a także poznają budowę średniowiecznej latarni.
WIĘCEJ INFORMACJI
16:05
Kiedy z 17 na 18 sierpnia 1943 r. nalot RAF-u obrócił Peenemünde w perzynę, produkcję broni V-1 i V-2 przeniesiono w kilka różnych miejsc, m.in. do podziemnych kompleksów w Turyngii i Górach Sowich.
WIĘCEJ INFORMACJI
16:35
Pierwsze kompleksowe opracowanie poświęcone historii polskiej kuchni, które systematycznie prezentuje istotę i bogactwo kulinarne, jakie otrzymaliśmy do naszych przodków.
WIĘCEJ INFORMACJI
17:15
Seria, w której widzowie poznają największe miasta bałkańskie: Lublanę, Sarajewo, Belgrad, Sofię i Bukareszt. Wielu Europejczyków nadal kojarzy te miejsca z socjalistyczną dyktaturą. Dla większości są to miasta krwawych wojen lat 90. Okazuje się jednak, że oferują one ekscytującą i inspirującą teraźniejszość z dużym potencjałem na przyszłość.
WIĘCEJ INFORMACJI
18:05
Prywatny detektyw Bednarski rozwiązuje zawiłe zagadki w Wolnym Mieście Gdańsku. Jest człowiekiem sympatycznym i ma duże poczucie humoru...
WIĘCEJ INFORMACJI
18:55
19:20
Opowieść o losach czterech kobiet, które połączyła wojenna rzeczywistość i codzienna walka o przetrwanie. Czy ich przyjaźń przetrwała?
WIĘCEJ INFORMACJI
19:45
Cykl przybliżający tło historyczne, zawiłości polityczne i realia życia codziennego, w jakich rozgrywa się akcja 'Korony królów'. Widzowie dowiedzą się m.in., jak wyglądał średniowieczny handel.
WIĘCEJ INFORMACJI
20:05
Włamywacz ma wykraść złoto z banku pilnowanego przez Niemców.
WIĘCEJ INFORMACJI
22:05
Seria prezentująca rolę państw regionu arktycznego w II wojnie światowej i próbująca odtworzyć militarne zmagania w tym rejonie. Widzowie zobaczą z bliska pracę nurków odnajdujących zatopione wraki.
WIĘCEJ INFORMACJI
23:00
Wojciech Kołaczkowski urodził się w 1908 r. w Moszenkach. W 1928 rozpoczął latanie w Aeroklubie Lubelskim i na Krajowych Zawodach Lotniczych. W tym samym roku startował w rajdzie Monte Carlo.
WIĘCEJ INFORMACJI
23:10
Ekscentryczny detektyw na tropie zbrodni. W roli głównej Marcin Dorociński.
WIĘCEJ INFORMACJI
23:55
Program o Ewie Demarczyk. Wypowiadają się m.in. Leszek Długosz, Zygmunt Konieczny i Jan Zylber. Także fragmenty występów artystki.
WIĘCEJ INFORMACJI
0:45
Reżyser zestawia zdjęcia współczesnej stolicy z ujęciami getta. Inspiracją był znaleziony tam film.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:55
15 września 1916 roku po raz pierwszy użyto czołgów w celach bojowych. W 1935 roku uchwalono antyżydowskie Ustawy Norymberskie w III Rzeszy. W 1944 roku Niemcy wyparli powstańców z Dolnego Śląska.
WIĘCEJ INFORMACJI
1:59

Lista stacji

O stacji TVP Historia 2

TVP Historia 2 – internetowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej poświęcony historii, uruchomiony 1 marca 2021 roku.
Ładuję...