Stawiam na Tolka Banana: Klondike (1/7)

serial obyczajowy Polska 1973  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Serial o przygodach grupy przyjaciół. Karioka, Cegiełka, Filipek i Cygan są w konflikcie z dorosłymi. Pewnego dnia poznają Tolka Banana.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Przygody czterech chłopców i dziewczyny, którzy nieustannie prowadzą wojnę z dorosłymi. Ucieleśnieniem idola członków bandy Karioki jest tajemniczy Tolek Banan, za którym wędruje sława uciekiniera z poprawczaka.

W tym odcinku

Serial opowiada o przygodach grupy nastoletnich przyjaciół. Karioka (Agata Siecińska) i jej kompani: Cegiełka (Henryk Gołębiewski), Filipek (Sergiusz Lach) i Cygan (Andrzej Kowalewicz) są w stałym konflikcie z porządkiem ustalonym przez dorosłych. Łobuziaki spotykają się w opuszczonej ruderze, zwanej przez nich Klondike. Wkrótce dołącza do nich pochodzący z dobrego domu Julek (Filip Łobodziński), który marzy o przeżyciu prawdziwej przygody i znalezieniu przyjaciół. Wszystko zmienia się, kiedy pewnego dnia poznają Tolka Banana (Jacek Zejdler). Chłopak, otoczony tajemniczą sławą uciekiniera z poprawczaka, swoją osobowością działa na ich wyobraźnię. Dzięki niemu zbuntowani młodzi ludzie uczą się przyjaźni i uczciwości. Scenariusz serialu na podstawie własnej powieści napisał Adam Bahdaj.

Występują

Twórcy

Ładuję...