Ranczo | sezon 5 odc. 56: Amerykańska baza

serial obyczajowy Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kozioł kieruje posiedzeniami Rady Gminy. Ku zdumieniu Lucy, wspiera jej projekty. Na ławeczkę dosiada się Więcławski. Krystyna uważa, że stoczył się moralnie. On chce zdobyć nowe kontrakty.

Oglądaj w telewizji

Pt 26.07 15:15
TVP HDlogo

Opis

Dalsze losy Lucy Wilskiej, która zamieszkała we wsi Wilkowyje. Jej 'amerykańskie' poglądy często zderzają się z mentalnością polskich sąsiadów.

W tym odcinku

Przewodniczący Kozioł kieruje posiedzeniami Rady Gminy. Ku zdumieniu Lucy i jej współpracowniczek, wspiera ich projekty. Na ławeczkę dosiada się Więcławski. Krystyna uważa, że mąż stoczył się moralnie. Andrzej postanawia zdobyć więc nowe kontrakty. Prosi o pomoc proboszcza i panią wójt. Po mszy w kościele przysięga, że nie będzie dawał łapówek. Lucy odwiedza dwóch amerykańskich generałów. Hadziuk, Solejuk i Japycz dochodzą do wniosku, że Amerykanie założą ośrodek wojskowy w ich gminie. Śledząc gości upewniają się, gdzie będzie siedziba bazy. Niedługo później odkupują właściwy teren za oszczędności życia Japycza i pieniądze zarobione przez Celinę i Kazimierę, licząc na sprzedanie go z profitem amerykańskiemu rządowi. Gdy sprawa wychodzi na jaw, między mężczyznami a ich żonami dochodzi do potężnej awantury. W przychodni, ku rozpaczy doktorowej, pojawia się nowa pielęgniarka - młoda i piękna Mulatka, Jagna Nowak.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...