Ranczo | sezon 5 odc. 58: Obcy krajowcy

serial obyczajowy Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ksiądz zwraca się o pomoc finansową do Rady Parafialnej. Jej przewodnicząca, czyli Lodzia, interweniuje u męża. Czerepach obiecuje wsparcie, żąda jednak wolnej ręki. Ma pewien pomysł.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy Lucy Wilskiej, która zamieszkała we wsi Wilkowyje. Jej 'amerykańskie' poglądy często zderzają się z mentalnością polskich sąsiadów.

W tym odcinku

Próbując ratować finanse parafii ksiądz zwraca się o pomoc do Rady Parafialnej. Jej przewodnicząca, czyli Lodzia, interweniuje u męża. Czerepach obiecuje wsparcie, żąda jednak wolnej ręki, zwłaszcza w sprawie lokalnego cmentarza. Dąży on do zmniejszenia powierzchni nekropolii, ponieważ z dokumentów wynika, że jej wolna część nie należy do Kościoła. Oburzona Michałowa żali się księdzu. Tymczasem okazuje się, że pozyskane środki nie tylko stawiają parafię na nogi, ale wystarczą także na remont dachu kościoła. W wilkowyjskiej policji pracę rozpoczyna dwoje stażystów z Włoch. Stasiek, mimo nieznajomości języka, usiłuje wprowadzić obcokrajowców w polskie realia. Ci szybko zyskują ogromną popularność, zwłaszcza wśród bywalców ławeczki. Kusy i Lucy są zmuszeni zaopiekować się jego 17-letnią krewną.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...