Ojciec Mateusz | sezon 1 odc. 10: Szantaż

serial kryminalny Polska 2008  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Inżynier Napierski pada ofiarą szantażu. Jeśli nie przestanie kierować odpadów do rzeki zostanie ujawniony jego romans. Inżynier zwraca się o pomoc do księdza Mateusza...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Rolnik August Ciechan drogą sądową domagał się od inżyniera Napierskiego odszkodowania twierdząc, że jego zakład zanieczyszcza wodę w pobliskiej rzece. Gdy gospodarz przegrywa proces, młoda pani mecenas - działaczka fundacji ekologicznej - wzywa mieszkańców do protestu. Tymczasem Napierski pada ofiarą szantażu. Jeśli nie przestanie kierować odpadów do rzeki i nie uruchomi oczyszczalni, zostanie ujawniony jego romans z sekretarką Gosią. Inżynier podejrzewa, że autorem gróźb jest Ciechan. Mężczyzna za wszelką cenę chce zapewnić spokój swojej rodziny, lecz nie ma pieniędzy na inwestycje. Zwraca się o pomoc do duchownego.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...