Ojciec Mateusz | sezon 1 odc. 11: Zemsta

serial kryminalny Polska 2008  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ksiądz Mateusz udaje się z posługą duszpasterską do więzienia, w którym przebywa ojciec Michała. W tym czasie ginie jeden z osadzonych, gangster Seweryński. Ksiądz rozpoczyna śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

W zastępstwie znajomego ksiądz Mateusz udaje się z posługą duszpasterską do więzienia, w którym przebywa również ojciec Michała. W tym samym czasie ginie jeden z osadzonych, gangster Seweryński. Narzędziem zbrodni okazuje się kawałek zaostrzonej blachy. Duchowny niezwłocznie rozpoczyna śledztwo. Dowiaduje się, że zmarły pozostawał w konflikcie z drobnym przestępcą, Paszyńskim, gdyż ten odebrał mu kochankę. Co więcej, na blasze, którą zadano śmiertelne ciosy, odkryte zostają odciski palców Paszyńskiego. Proboszcz analizując opowieści więźniów, nabiera jednak przekonania, że w tym przypadku nie popełniono morderstwa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...