Czas honoru | sezon 5 odc. 63: To ja cię znalazłem

serial wojenny Polska 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zwonariew osobiście przesłuchuje Rainera. Władek bezskutecznie czeka na Karola. Zaostrza się konflikt między Zwonariewem a Wasilewskim. Funkcjonariusze UB wywożą Rudą ze szpitala.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Początek maja 1945 roku. Dowództwo niemieckich sił zbrojnych podejmuje decyzję o kapitulacji. Janek (Antoni Pawlicki), który po klęsce powstania warszawskiego, trafił do obozu jenieckiego w Niemczech, wychodzi na wolność i wraz z przyjacielem wraca do Polski. Bronek (Maciej Zakościelny), który ukrywa się od rozwiązania Armii Krajowej, nadal działa w podziemiu. Władek (Jan Wieczorkowski), Michał (Jakub Wesołowski) i Ruda (Karolina Gorczyca) walczą przeciwko Sowietom w leśnym oddziale partyzanckim. W tym samym czasie radziecki pułkownik i funkcjonariusz UB, Wasilewski (Adam Woronowicz), otrzymuje rozkaz schwytania wszystkich angielskich spadochroniarzy zrzuconych w czasie wojny do Polski. Sprawę nadzoruje dyrektor Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, "Ada" Lewińska (Magdalena Cielecka).

W tym odcinku

Zwonariew osobiście przesłuchuje Rainera. Więzień próbuje zainteresować majora informacjami na temat archiwum. Twierdzi, że nie pamięta, gdzie dokumenty zostały ukryte, lecz zna osobę, która to wie i podaje nazwisko Władka Konarskiego. W tym samym czasie Władek czeka w umówionym miejscu na Karola, jednak mężczyzna nie zjawia się. Konflikt między Zwonariewem a Wasilewskim zaostrza się. Major po raz kolejny publicznie upokarza swojego współpracownika, namawia Karola, by przeszedł na jego stronę. Bez konsultacji z Wasilewskim nakazuje też przeniesienie więźniów - Rainera, Michała, Orlickiego, Brodowicza i Celiny w nowe miejsce. Danuta, sekretarka Kazimierza, składa na swojego przełożonego donos u Karola. W tym czasie Korytkowski spotyka się z Adą. Kobieta ujawnia mu niechlubny sekret ze swojej przeszłości. Funkcjonariusze UB mimo protestów Marii wywożą ze szpitala Rudą.

Występują

Twórcy

Ładuję...