Czas honoru
Emisje w TV
Historia ludzi działających w polskim ruchu oporu podczas II wojny światowej. Rok 1941. Na terenie Anglii kończy się szkolenie pięcioosobowego oddziału Polaków, którzy mają zostać zrzuceni na teren okupowanej ojczyzny, by przeprowadzać akcje dywersyjne. W jego skład wchodzą zawodowy major Wojska Polskiego Czesław Konarski (Jan Englert) i jego dwaj synowie - sportowiec i porucznik WP Władek (Jan Wieczorkowski) i student medycyny Michał (Jakub Wesołowski). Wszyscy trzej po klęsce wrześniowej przedostali się do Anglii. Żona Czesława, lekarka Maria (Katarzyna Gniewkowska), została w Polsce i nie wie, co dzieje się z jej bliskimi. Pozostali członkowie oddziału to absolwent architektury Markiewicz (Antoni Pawlicki), pochodzący z rodziny rzemieślniczej z warszawskiej Pragi, oraz Bronek Woyciechowski (Maciej Zakościelny), przed wojną jedyny dziedzic fortuny warszawskiego fabrykanta. W Warszawie przebywa narzeczona Bronka, aktorka Wanda (Maja Ostaszewska). Sądzi, że ukochany nie żyje i nie widzi sensu życia dla siebie. Zażywa truciznę i trafia do szpitala, gdzie ratuje ją doktor Maria.
Występują
Ostatnie odcinki
Michał nie umie pogodzić się ze śmiercią Celiny. Maria namawia syna, by z bratem wyjechał na Zachód. Jeden z jej pacjentów może im pomóc w ucieczce. Krupski rozpoczyna serię aresztowań.
Lebiediew obwinia Lewińską o stratę Blachnitzky'ego. Ada próbuje odzyskać kontakt z Janiszem. Ranny prezes został jednak ukryty. Aresztowana przez ubeków Lena stara się zachować zimną krew.
Karkowski dowiaduje się od Emilii, że Woźniak zdobył pieniądze. W barze Heleny pojawia się nieznajomy, który twierdzi, że znał Tolę. Władek i jego ludzie atakują tajny ośrodek rządowy.