Czas honoru | sezon 4 odc. 47: Oświadczyny

serial wojenny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Niemcy przeszukują dom Charewicza. Zabierają gospodarza i jego żonę. Michałowi i małemu Bogusiowi udaje się uciec. Władek informuje Lenę, że Janek został aresztowany przez gestapo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Niemcy przeszukują dom Charewicza. Zabierają gospodarza i jego żonę. Michałowi i małemu Bogusiowi cudem udaje się uciec. Władek informuje Lenę, że Janek został aresztowany przez gestapo. Matka gubernatora Fischera czuje się coraz lepiej. Jest zadowolona z terapii stosowanej przez doktor Konarską. Ernest mówi Rudej, że jej prośba o tymczasowe zwolnienie ze służby została odrzucona. Przekazuje dziewczynie materiały dotyczące kolejnej akcji. Romek chce pomścić śmierć rodziców, nawet jeśli ma za to zapłacić najwyższą cenę. Nie zauważa, że Klara, córka gospodyni, u której się ukrywa, darzy go uczuciem. Helena zdradza Heinrichowi, że jedna z pracownic Kugla to jej córka. Chce przekupić Kugla, by zwrócił Wandzie wolność. Heinrich postanawia pomóc robotnicy. Ruda i Ernest idą na zwiad przed akcją. Okazuje się, że w kamienicy ofiary mieszka wielu folksdojczów. Michał planuje uciec z Karoliną do Warszawy. Brodowicz gratuluje chłopakom sprawnie przeprowadzonej akcji na poligonie. Informuje, że zdobyta przez nich dokumentacja została wysłana do Londynu. Krawiec zabrania Władkowi podejmowania samodzielnych prób odbicia Janka. Bronek przekazuje Władkowi gryps od matki.

Występują

Twórcy

Ładuję...