Czas honoru | sezon 5 odc. 60: Kanał

serial wojenny Polska 2012  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Michał przekazuje Lewińskiej informacje od Bociana. Ona zgadza się na rozmowy z przedstawicielami podziemia. Zakneblowany i pobity Władek zostaje wrzucony do kanału. Udaje mu się przeżyć.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Początek maja 1945 roku. Dowództwo niemieckich sił zbrojnych podejmuje decyzję o kapitulacji. Janek (Antoni Pawlicki), który po klęsce powstania warszawskiego, trafił do obozu jenieckiego w Niemczech, wychodzi na wolność i wraz z przyjacielem wraca do Polski. Bronek (Maciej Zakościelny), który ukrywa się od rozwiązania Armii Krajowej, nadal działa w podziemiu. Władek (Jan Wieczorkowski), Michał (Jakub Wesołowski) i Ruda (Karolina Gorczyca) walczą przeciwko Sowietom w leśnym oddziale partyzanckim. W tym samym czasie radziecki pułkownik i funkcjonariusz UB, Wasilewski (Adam Woronowicz), otrzymuje rozkaz schwytania wszystkich angielskich spadochroniarzy zrzuconych w czasie wojny do Polski. Sprawę nadzoruje dyrektor Departamentu V Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, "Ada" Lewińska (Magdalena Cielecka).

W tym odcinku

Michał spotyka się z Lewińską i przekazuje jej informacje od Bociana. Kobieta spotyka się z kurierem bez pośredników. Zgadza się na rozmowy z przedstawicielami polskiego podziemia. Żąda jednak, by podano jej dokładny czas, miejsce i nazwiska uczestników. Zakneblowany i pobity Władek zostaje wrzucony do kanału. Cudem udaje mu się przeżyć. Michał i Bronek w poszukiwaniu Władka i Rudej jadą do mieszkania przyjaciół na Pradze. Niestety tam także nikt nie wie, co się z nimi stało. Tymczasem Ruda podążając za kapitanem Wachowiczem dociera do jego domu. Jan odnajduje Celinę w Biurze Odbudowy Stolicy. Niestety kobieta ma żadnych informacji dotyczących Leny. Wkrótce zostaje wyznaczona do wzięcia udziału w tajnej akcji KBW jako korespondentka "Życia".

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...