Okrasa łamie przepisy: Turystyczne słoiki

magazyn kulinarny Polska 2026  b.o.
zdjęcie

W skrócie

Karol Okrasa wyrusza w Bory Tucholskie. Popularne są tam potrawy zamykane w słoikach. Kucharz przygotuje omlet z wędzonym łososiem, czekoladowy sernik z marakują oraz śliwkową golonkę z cebulą.

Oglądaj w telewizji

So 21.03 14:25
TVP 1logo
Pon 23.03 11:40
TVP 2logo
Pt 27.03 11:30
TVP 1logo
So 28.03 15:40
TVP Polonialogo
So 28.03 17:10
TVP HDlogo

Opis

Polska kuchnia, oprócz tradycyjnego schabowego i pierogów, ma do zaoferowania wiele innych smacznych dań. Karol Okrasa podróżuje po naszym kraju i przedstawia regionalne produkty i ich wytwórców. Z pomocą gości przygotowuje proste lokalne potrawy. Pokazuje również, jak z produktów dostępnych w zwykłych sklepach przyrządzić ciekawe dania inspirowane kuchnią polską i regionalną.

Karol Okrasa wyrusza w Bory Tucholskie, które leżą na pograniczu Pomorza i Kujaw. Popularne są tam tradycyjne potrawy zamykane w słoikach. Dawniej pasteryzowanie było sposobem na przechowywanie sezonowej żywności, a prawdziwy przełom przyniosły słoiki Wecka, które upowszechniły domową produkcję przetworów. Dziś wracają do łask. Kucharz przygotuje omlet z wędzonym łososiem, czekoladowy sernik z marakują oraz śliwkową golonkę z cebulą - wszystko będzie gotowane w słoikach.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...