Lombard. Życie pod zastaw 14 (756)

serial obyczajowy Polska 2024  od 12 lat

W skrócie

Jeziorak kupuje Basi matę do akupresury. Nazajutrz obolała kobieta wraca do lombardu, by ją oddać. Twierdzi, że leżenie na niej było torturą. Kazimierz proponuje klientce wizytę u masażysty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Właściciele lombardu na Cichej, Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, oraz ich podwładni, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas) i Mariusz (Michał Chorosiński), zmagają się z problemami osobistymi i trudnymi sytuacjami w pracy. W zakładzie często pojawiają się niezwykli klienci. Ich historie bawią, szokują, wzruszają, a nawet niekiedy przerażają. Pracownicy firmy jak zawsze mają ręce pełne roboty. Odwiedzą ich goście specjalni, między innymi Bilguun Ariunbaatar, Piotr Pręgowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska czy Akop i Sylwia Szostak. Nie zabraknie też wątku z Kaliną (Aleksandra Szwed), której drogi przetną się z detektywem Krzysztofem Rutkowskim.

W tym odcinku

Marian Duda pracuje w domu pogrzebowym. Zmaga się z problemem alkoholowym. Pewnego dnia po raz kolejny popełnia poważny błąd pod wpływem trunku. Wprowadza rodzinę do kapliczki, gdzie w trumnie leży nieznany mężczyzna ubrany w sukienkę, w którą miała zostać odziana ciotka Helenka. Krewni zmarłej są wściekli. Dwa miesiące później Marian ma przygotować ciało innego nieboszczyka. Okazuje się jednak, że zwłoki rozpłynęły się w powietrzu. Syn właściciela domu pogrzebowego, Klaudiusz, obawia się, że zakład w końcu zostanie zamknięty. Jeziorak chce kupić Basi matę do akupresury. Nazajutrz obolała Basia wraca do lombardu, by oddać produkt. Twierdzi, że leżenie na niej było torturą. Kazimierz proponuje klientce wizytę u masażysty, lecz ten pomysł nie podoba się Jeziorakowi. Beton i Ostra badają sprawę włamywaczy, jednak ich wysiłki spełzają na niczym. Śledcza jest zła na kolegę, a ma to związek z... jego żoną.

Występują

Zobacz także

Ładuję...