Lombard. Życie pod zastaw 14 (743)

serial obyczajowy Polska 2024  od 12 lat

W skrócie

15-letni Maciek uderza w samoobronie napastnika, który trafia do szpitala. Zostaje wezwany do dyrektorki. Student przynosi do lombardu pióropusz. Twierdzi, że jego dziadek budował kolej w Ameryce.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Właściciele lombardu na Cichej, Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, oraz ich podwładni, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas) i Mariusz (Michał Chorosiński), zmagają się z problemami osobistymi i trudnymi sytuacjami w pracy. W zakładzie często pojawiają się niezwykli klienci. Ich historie bawią, szokują, wzruszają, a nawet niekiedy przerażają. Pracownicy firmy jak zawsze mają ręce pełne roboty. Odwiedzą ich goście specjalni, między innymi Bilguun Ariunbaatar, Piotr Pręgowski, Małgorzata Ostrowska-Królikowska czy Akop i Sylwia Szostak. Nie zabraknie też wątku z Kaliną (Aleksandra Szwed), której drogi przetną się z detektywem Krzysztofem Rutkowskim.

W tym odcinku

Piętnastolatek Maciek Piaskowski został napadnięty w szkolnej szatni. W samoobronie uderzył napastnika tak niefortunnie, że ten trafił do szpitala. Maciek zostaje wezwany do dyrektorki. Podczas rozmowy towarzyszą mu rodzice. Chłopak próbuje wyjaśnić, że koledzy z klasy go obrażali po tym, jak nauczyciel od historii skomentował metodę in vitro. Student przynosi do lombardu pióropusz. Twierdzi, że jego dziadek budował kolej w Ameryce. Liczy, że za atrybut dostanie tysiąc złotych. Andżela i Kalina składają mu kontrpropozycję. Sąsiadka Kaliny, Baśka, jest pod wrażeniem pióropusza. Rozmawia na jego temat z Filomeną. Dyskusja ma ciekawy finał. Ivi próbuje uwieść Ryżego. Składa mu pewną ofertę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...