Rolnicy. Podlasie (12)

serial dokumentalny Polska 2024  od 12 lat

W skrócie

Andrzej opowiada o sanatorium. Emilka i jej mama wyciągają bele słomy z pryzmy. Następnie organizują imprezę dla babci. Tomek pakuje sery do próżniowych opakowań, a Monika opisuje porcje.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W szóstej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu - m.in. u Moniki i Tomka z Pokaniewa, u rodziny Bogdana z Borowskich Ciborów czy u Genka i Andrzeja z Plutycz. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Aby polepszyć swoje warunki życia, rolnicy decydują się na nowe inwestycje. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi.

W tym odcinku

Andrzej wraca z sanatorium. Opowiada o wyjeździe. W Laszkach Emilka i jej mama wyciągają bele słomy z pryzmy. Następnie na podwórku organizują dla babci imprezę. Pompują balony, a jagniątka przystrajają w czapeczki urodzinowe. Babcia dostaje prezent - praktyczną tarkę do ziemniaków. Nie ukrywa zaskoczenia. W Pokaniewie Tomek pakuje sery własnej roboty do próżniowych opakowań, a Monika je waży i opisuje porcje. Potem para musi umyć budki dla cieląt i przygotować opał na zimniejsze czasy. Małżonkowie dyskutują o trudnościach związanych z zatrudnianiem pracowników.

Zobacz także

Ładuję...