Rolnicy. Podlasie (14)

serial dokumentalny Polska 2024  od 12 lat

W skrócie

W Plutyczach Jarek i Henryk czyszczą kominy. W pracach asystują Andrzej, Jastrząb i Genek. W Bronowie Agnieszka i Jarek z pomocą koleżanki przygotowują ciasta. Wkrótce przyjeżdża Maciek z Kundzicz.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W szóstej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu - m.in. u Moniki i Tomka z Pokaniewa, u rodziny Bogdana z Borowskich Ciborów czy u Genka i Andrzeja z Plutycz. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Aby polepszyć swoje warunki życia, rolnicy decydują się na nowe inwestycje. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi.

W tym odcinku

W Plutyczach Jarek i Henryk czyszczą kominy. W pracach asystują Andrzej, Jastrząb i Genek. Panowie dyskutują o tym, że stopniowo piece kaflowe są wycofywane. W Bronowie Agnieszka i Jarek z pomocą koleżanki przygotowują ciasta. Wkrótce przyjeżdża Maciek z Kundzicz. Ma pomóc w pracach gospodarskich. W Ciemnoszyjach Justyna bardzo chwali nowego pracownika, Adama. Łukasz musi zając się rozbiórką starych chlewni.

Zobacz także

Ładuję...