Rolnicy. Podlasie (13)

serial dokumentalny Polska 2024  od 12 lat

W skrócie

Andrzej planuje rewolucyjne zmiany. Wraz z Walkiem wzmacnia ściany pomieszczeń gospodarskich. Następnie w towarzystwie Genka, Walka i Jastrzębia panowie obserwują gniazdo bocianie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W szóstej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu - m.in. u Moniki i Tomka z Pokaniewa, u rodziny Bogdana z Borowskich Ciborów czy u Genka i Andrzeja z Plutycz. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Aby polepszyć swoje warunki życia, rolnicy decydują się na nowe inwestycje. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi.

W tym odcinku

W Plutyczach Andrzej planuje rewolucyjne zmiany. Wraz z Walkiem wzmacnia ściany pomieszczeń gospodarskich. Następnie w towarzystwie Genka, Walka i Jastrzębia panowie obserwują gniazdo bocianie. W Ciełuszkach Agnieszka z mężem odwiedza rodziców. Do gospodarstwa przybywa też weterynarka. Bada klacz i diagnozuje niegroźny nowotwór skóry. Trzeba usunąć zmianę. Następnie lekarka aplikuje koniom selen. W Ciemnoszyjach Łukasz wywozi obornik na pola. Podczas przepędzania jałówek jednej z nich przydarza się nieszczęście.

Zobacz także

Ładuję...