Rolnicy. Podlasie (15)

serial dokumentalny Polska 2024  od 12 lat

W skrócie

W Laszkach wkrótce rozmnożą się kozy. Emilka chce być przy każdym porodzie, aby stawić czoło ewentualnym komplikacjom. Michał i Olek udają się na pole rzepaku, by ustalić, czy grasują szkodniki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W szóstej odsłonie serii dokumentalnej eksplorującej życie współczesnego rolnika twórcy wracają na Podlasie, aby przekonać się, co słychać u bohaterów dobrze znanych fanom programu - m.in. u Moniki i Tomka z Pokaniewa, u rodziny Bogdana z Borowskich Ciborów czy u Genka i Andrzeja z Plutycz. Gospodarze bez względu na porę roku muszą wkładać mnóstwo energii w opiekę nad swoim inwentarzem. Zwierzęta każdego dnia wymagają dużo uwagi. Pól uprawnych również nie można zaniedbać. Aby polepszyć swoje warunki życia, rolnicy decydują się na nowe inwestycje. Dokumentaliści rejestrują codzienne zmagania na polskiej wsi.

W tym odcinku

Do gospodarstwa Genka i Andrzeja przyjeżdża Marcin, by pomóc pozbyć się błota z podwórka. Panowie mają dużo do roboty. Przydatna okazuje się nowa maszyna, czyli ładowarka, którą Jarek dostał od Andrzeja na urodziny. W Laszkach Emilka spodziewa się trudnego okresu, ponieważ wkrótce rozmnożą się jej kozy. Gospodyni chce być przy każdym porodzie, aby stawić czoło ewentualnym komplikacjom. Może liczyć na wsparcie mamy. W Haćkach Michał i Olek udają się na pole rzepaku, by postawić naczynie z trującym płynem, który ma pomóc w ustaleniu, czy na plantacji grasują szkodniki. Na łąkach natomiast likwidują nowe kretowiska. Później wraz z Natalią przycinają drzewa w sadzie i wapnują pnie.

Zobacz także

Ładuję...