Lombard. Życie pod zastaw 12 (628)

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Mikołaj pracuje w restauracji Le Reve. Pewnego dnia zjawia się tam Robert Sowa. Planuje zakupić w lombardzie profesjonalne noże. Okazuje się, że sztućce trafiły tam wszczególnych okolicznościach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Mikołaj Kosut ma za sobą trudną przeszłość. Mimo to obdarzony talentem do gotowania dwudziestodwulatek stara się wieść normalne życie. Pracuje w restauracji "Le Reve". Pewnego dnia zjawia się tam słynny kucharz i restaurator, Robert Sowa. Planuje zakupić w lombardzie profesjonalne noże. Okazuje się, że sztućce trafiły tam w pewnych szczególnych okolicznościach. Beata odpoczywa po operacji. Marzy o szybkim powrocie do domu. Patrycja dobrze radzi sobie w pracy. Pewnego dnia po godzinach zostaje sam na sam w biurze z Arkadiuszem. Hofer rozwija nową pasję - fotografię. Robi zdjęcie bezdomnemu i przynosi je na sprzedaż. Pani Grażynka spostrzega fotografię, co znacznie komplikuje sytuację.

Występują

Zobacz także

Ładuję...