Lombard. Życie pod zastaw 12 (625)

serial obyczajowy Polska 2023  od 12 lat

W skrócie

Michał Wojtowicz, ojciec Kuby i Pauliny, po powrocie do domu zastaje dwóch dzielnicowych. Żona Anita na widok męża zaczyna mu grozić. Kaja ma szansę na sukces w olimpiadzie chemicznej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz (Zbigniew Buczkowski) i Beata (Małgorzata Szeptycka) Barscy, właściciele lombardu na Cichej, oraz ich pracownicy, m.in. Andżelika (Dominika Skoczylas), mają często do czynienia z niezwykłymi klientami. Każdy z nich ma swoją historię do opowiedzenia. Ich losy bawią, inspirują, wzruszają, a czasami są przerażające. Pracownicy lombardu poznają je i często starają się pomóc nieznajomym, ale w życiu prywatnym również zmagają się z różnymi problemami. Na Cichą nierzadko zaglądają stali klienci: Hofer (Rafał Cieluch), Boguś (Bogdan Kalus) i Zefel (Krzysztof Hanke). W poszukiwaniu szybkich pieniędzy ludzie przynoszą na sprzedaż lub zastaw rozmaite przedmioty: nadmuchiwany leżak dla dzieci, pająka w ramce, radiostację, termofor, telegraf czy klapki do akupunktury. Czasami do lombardu zaglądają znane osoby. Ich obecność zazwyczaj wprowadza wiele zamieszania.

W tym odcinku

Michał Wojtowicz, ojciec jedenastoletniego Kuby i siedmioletniej Pauliny, po powrocie do domu zastaje dwóch dzielnicowych. Jego żona Anita płacze, a na widok męża zaczyna mu grozić. Okazuje się, że kobieta twierdzi, że Michał jest agresywny. Mężczyzna musi wyprowadzić się z domu. Trafia do lombardu, gdzie zastawia obrączkę. Przy okazji pyta o namiary na tani nocleg. Nazajutrz znowu przychodzi do lombardu. Towarzyszą mu dzieci. Paulina wspomina, że uciekli z domu. Zmartwiona Beata próbuje się czegoś dowiedzieć na ten temat. Kaja ma szansę na sukces w olimpiadzie chemicznej. Siostra Mania motywuje ją, by wzięła udział w konkursie. Klientka lombardu przynosi klapki do akupunktury. Beata podejmuje decyzję dotyczącą swoich problemów zdrowotnych.

Występują

Zobacz także

Ładuję...