Zobacz to!: Lombard. Życie pod zastaw 8 (383)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Linda niedawno została matką. Opieka nad dzieckiem ją wykańcza. Jest zmęczona, a jej mąż rzadko bywa w domu. Linda wynajmuje w tajemnicy opiekunkę. Aby ją opłacić, zastawia różne rzeczy w lombardzie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Linda niedawno została matką. Kiedyś miała bardzo dobrą pracę i ambicję, a na założeniu rodziny nigdy jej nie zależało. Teraz żałuje rodzicielstwa. Opieka nad dzieckiem ją wykańcza. Jest ciągle zmęczona, a jej mąż Konrad rzadko bywa w domu. Matka z kolei krytykuje ją za bałagan i brak zorganizowania. Linda wynajmuje w tajemnicy przed mężem opiekunkę. Aby ją opłacić, zastawia różne rzeczy w lombardzie. Grażyna chce sprzedać elementy pieca, który na budowie rozebrał Ziutek. Marysia i Julka przyjmują gości. Jeden z zaproszonych wykazuje duże zainteresowanie drugą z dziewczynek. Mariusza to irytuje, ale Andżelika jest dobrej myśli. To się jednak wkrótce zmienia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...