Lombard. Życie pod zastaw 8 (389)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Artur ma zespół Downa, ale to nie przeszkadza mu w spełnianiu marzeń. Przygotowuje się do zawodów. Niestety ktoś kradnie mu rower. Barscy rozważają wysłanie syna na leczenie do Szwajcarii.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Dwudziestotrzyletni Artur ma zespół Downa, ale to nie przeszkadza mu w spełnianiu marzeń. Właśnie jest w trakcie przygotowań do zawodów triatlonowych. Niestety pewnego dnia ktoś kradnie mu rower, sprzęt niezbędny do treningów. Jego ojciec Nikodem nie zamierza tego tak zostawić. Zastawia w lombardzie różne przedmioty i kupuje Arturowi kolejny rower. Anka jest zachwycona postawą młodego mężczyzny, natomiast Andżelika martwi się o jego zdrowie. Matylda, mama Artura, podziela te obawy. Jest zirytowana postawą Nikodema, który jej zdaniem przesadnie zachęca Artura do wysiłku ponad miarę. Po kłótni z matką Artur wymyka się z domu. Ziutek narzeka na niesłownego syna koleżanki Grażynki. Kazimierz i Beata rozważają wysłanie syna na leczenie do specjalistycznej kliniki w Szwajcarii. Janusz chce wrócić do Iwony, daje jej to jasno do zrozumienia. Patrycja i Barscy martwią się o nią.

Występują

Twórcy

Ładuję...