Lombard. Życie pod zastaw 8 (390)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Dźwiękowiec Jan Wilk na skutek chuligańskiego wybryku traci słuch. Lekarze dają mu nadzieję na powrót do sprawności, jednak na razie musi kupić aparat słuchowy. Zastawia się w lombardzie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Dźwiękowiec Jan Wilk na skutek chuligańskiego wybryku grupy nastolatków traci słuch. Lekarze dają mu nadzieję na powrót do sprawności, jednak na razie Jan musi nauczyć się żyć w świecie bez dźwięków. Musi również kupić aparat słuchowy. Zastawia się w lombardzie, by zdobyć pieniądze na zakup drogiego urządzenia. Marta jest przejęta jego sytuacją. Oferuje pomoc. Maciek jest cały czas zamyślony i nikomu nie zdradza swoich sekretów. Madejski chce kupić w lombardzie narzędzia do majsterkowania. Wraz z synkiem zamierza skonstruować karmnik i budkę lęgową dla ptaków.

Występują

Twórcy

Ładuję...