Lombard. Życie pod zastaw 8 (385)

serial obyczajowy Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Kamil dowiaduje się, że jego kochanka jest w ciąży. Deklaruje, że będzie jej pomagać finansowo, ale się nie rozwiedzie. Aby dać kobiecie większą kwotę, potajemnie zastawia w lombardzie rzeczy żony.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) prowadzi dobrze prosperujący lombard na ul. Cichej. W lokalu nie brakuje klientów - ani tych zaprzyjaźnionych, jak Filomena (Małgorzata Rożniatowska), Boguś (Bogdan Kalus) czy Zefel (Krzysztof Hanke), ani tych nowych. Każdy z nich, przynosząc pod zastaw mniej lub bardziej cenny przedmiot, zaprezentuje także historię swojego życia. Do lombardu zajrzy więc zaginiona malarka czy klient o nazwisku Jeziorak (Jerzy Skoczylas), który zaintryguje pracowników lombardu przedmiotami pod zastaw od wnuczka. Opowiedziana również zostanie kryminalna historia związana z księgozbiorem z pewnej biblioteki.

W tym odcinku

Kamil od dawna zdradza żonę, Paulinę, z Michaliną. Gdy dowiaduje się, że kochanka jest w ciąży, deklaruje, że będzie jej pomagać finansowo, ale od żony nie odejdzie. Aby dać kobiecie większą kwotę, zastawia w tajemnicy przed Pauliną jej rzeczy. Pewnego dnia wszyscy troje spotykają się w lombardzie. W lokalu zjawia się też mężczyzna, który chce zastawić zestaw do nauki rozróżniania aromatów whisky. Mariusz nie jest nim zainteresowany, ale Roman postanawia nabyć tę rzecz. Umawia się z klientem po zamknięciu lombardu. Patrycja nadal chodzi na rehabilitację. Iwona ma wrażenie, że fizjoterapeuta Adam podrywa jej córkę. Ryży wciąż nie chce zeznawać. Stawia warunek - zmieni zdanie, jeśli spotka się z Patrycją.

Występują

Twórcy

Ładuję...