Nasz nowy dom (267)

reality show Polska 2022  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Pani Zofia wychowuje niepełnosprawnego jedenastoletniego Kubę. Pomaga jej dorosła córka. Mieszkają w starym domu, który jest niedostosowany do potrzeb chłopca. Do dyspozycji mają jeden pokój.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

W tym sezonie Katarzyna Dowbor i jej ekipa odwiedzi 12 kolejnych rodzin, które zmagają się z poważnymi problemami życiowymi i nie stać ich na to, by poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Budowlańcy pojawią się w Radomiu, na Podlasiu, na Śląsku i Zamojszczyźnie. W tym sezonie z remontami zmierzą się: Martyna Kupczyk, Marta Kołdej, Maciej Pertkiewicz i Wojciech Strzelczyk oraz kierownicy budowy: Artur Witkowski, Wiesław Nowobilski i Przemysław Oślak.

Ekipa programu z Katarzyną Dowbor na czele odwiedzi panią Zofię. Kobieta jest matką pięciorga dzieci, z których najstarsze są już samodzielne. Do niedawna mieszkała ona z mężem Januszem, jedenastoletnim synem Kubą, który zmaga się z niepełnosprawnością oraz dorosłą córką Anną. Dziewczyna po narodzinach dotkniętego chorobą chłopca wróciła do domu rodziców, by pomóc w opiece nad nim. Wiosną tego roku nagle zmarł pan Janusz. Jego odejście zniszczyło wszystkie plany rodziny. Zwłaszcza te o rozbudowie domu, którą mężczyzna przeprowadzał samodzielnie. Obie kobiety i chory chłopiec zostali sami w starym, niedostosowanym dla wózka inwalidzkiego Kuby, domu ze zdezelowanymi podłogami. Doskwiera im ciasnota, gdyż do dyspozycji mają tylko jeden pokój, w którym nie ma miejsca na rehabilitację. Maleńka łazienka, mieszcząca jedynie toaletę i pralkę, pozostaje poza zasięgiem Kuby. Zespół postara się stworzyć rodzinie bezpieczne schronienie oraz urzeczywistnić marzenie pana Janusza.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...