Ojciec Mateusz 27: Tanatos (349)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Sandomierzu zjawia się Adam. Proboszcz namawia go, by spróbował pojednać się z ojcem. Chociaż rodzic nie okazywał synowi miłości, teraz prosi o spotkanie. Adam zjawia się w jego willi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W Sandomierzu zjawia się długo niewidziany Adam Dymitrowicz, który opuścił miasto po śmierci matki. Jego ojciec zawłaszczył cały spadek i zerwał kontakty z synem. Mężczyzna wrócił w rodzinne strony ze względu na sympatyczną Danusię. Ksiądz Mateusz namawia go, by spróbował pojednać się z ojcem, Piotrem. Mimo że rodzic nigdy nie okazywał synowi miłości, teraz wysyła mu wzruszający SMS z propozycją spotkania. Adam zjawia się w jego willi, ale przebieg wypadków go zaskakuje. Tymczasem pod plebanią parkuje luksusowy sportowy samochód. Wszyscy są przekonani, że to efekt motoryzacyjnej pasji proboszcza. Policjanci postanawiają zbadać sprawę. Ze zgrozą odkrywają, że w kupno auta był zaangażowany znany miejscowy złodziej.

Występują

Twórcy

Ładuję...