Kowalscy kontra Kowalscy (18)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Anna namawia Jadzię, by założyła firmę. Piotr popiera żonę. Niedawno został członkiem komisji przyznającej dofinansowania dla przedsiębiorstw. Chce pomóc Jadwidze, a przy okazji na tym skorzystać.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie dwóch rodzin, które łączy to samo nazwisko, lecz poza tym dzieli w zasadzie wszystko - wykształcenie, status społeczny i finansowy. Przed laty w szpitalu doszło do pomyłki, w wyniku której do zamożnych biznesmenów trafił syn ubogiej i skromnej pary. Tymczasem oni zabierają do siebie dziecko przedsiębiorców. Mija 17 lat. Piotr (Piotr Adamczyk) wraz z żoną Anną (Marieta Żukowska) i synem Jankiem (Patryk Cebulski) mieszka w luksusowej willi, naszpikowanej nowinkami technologicznymi. Henryk natomiast (Wojciech Mecwaldowski) żyje z żoną Jadwigą (Katarzyna Kwiatkowska), synem Nikodemem (Jakub Zdrójkowski) i ojcem Zenonem (Paweł Wawrzecki) w rozpadającej się chałupie z wychodkiem na zewnątrz. Rodzina utrzymuje się z handlu fajerwerkami. Gdy prawda o zamianie dzieci wychodzi na jaw, chłopcy wracają do swoich biologicznych rodziców. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

W tym odcinku

Anna namawia Jadzię, by założyła firmę krawiecką. Piotr popiera żonę. Niedawno bowiem został członkiem komisji przyznającej dofinansowania dla małych przedsiębiorstw. Zamierza pomóc Jadwidze, a przy okazji na tym skorzystać. Zbliża się rocznica ślubu ubogich Kowalskich. Henryk postanawia podarować Jadzi obrączkę z prawdziwego złota. Tymczasem jego żona staje przed komisją, ubiegając się o dofinansowanie na rozkręcenie firmy. Sprawa przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na sali pojawia się Henryk wraz ze swoim prezentem. Janek i Nikodem wciąż rywalizują o względy Eli.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...