Kowalscy kontra Kowalscy (17)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zenon w końcu zbiera się na odwagę i zaprasza Kasię na randkę. Nie wie, że Jadzia chce wyswatać gosposię z komornikiem Stachem. Między Jadwigą a Henrykiem dochodzi do kolejnej kłótni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie dwóch rodzin, które łączy to samo nazwisko, lecz poza tym dzieli w zasadzie wszystko - wykształcenie, status społeczny i finansowy. Przed laty w szpitalu doszło do pomyłki, w wyniku której do zamożnych biznesmenów trafił syn ubogiej i skromnej pary. Tymczasem oni zabierają do siebie dziecko przedsiębiorców. Mija 17 lat. Piotr (Piotr Adamczyk) wraz z żoną Anną (Marieta Żukowska) i synem Jankiem (Patryk Cebulski) mieszka w luksusowej willi, naszpikowanej nowinkami technologicznymi. Henryk natomiast (Wojciech Mecwaldowski) żyje z żoną Jadwigą (Katarzyna Kwiatkowska), synem Nikodemem (Jakub Zdrójkowski) i ojcem Zenonem (Paweł Wawrzecki) w rozpadającej się chałupie z wychodkiem na zewnątrz. Rodzina utrzymuje się z handlu fajerwerkami. Gdy prawda o zamianie dzieci wychodzi na jaw, chłopcy wracają do swoich biologicznych rodziców. Prowadzi to do wielu zabawnych sytuacji.

W tym odcinku

Zenon w końcu zbiera się na odwagę i zaprasza Kasię na randkę. Nie wie, że Jadzia chce wyswatać gosposię z komornikiem Stachem. Mężczyźnie brakuje jednak ogłady. Gdy nazywa Kasię staruchą, Zenon wpada w szał. Między Jadwigą a Henrykiem dochodzi do kolejnej kłótni. Obrażony mężczyzny postanawia odreagować w towarzystwie dawnych znajomych. Anna błaga Piotra, by jak najszybciej sprowadził Henryka do domu. Zamożny Kowalski zastaje domownika grającego w karty z kumplami... w samej bieliźnie. Gdy dowiaduje się, że Heniek przegrał swoje ubrania, postanawia odegrać się w jego imieniu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...