Zobacz to!: Lombard. Życie pod zastaw 6 (258)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Katarzyna, która od lat prowadzi ustabilizowane życie rodzinne, oznajmia mężowi i dwudziestoletniej córce Basi, że odchodzi. Bliscy nie mogą dojść do siebie. Próbują poznać powody jej decyzji.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Matuszyńscy są zwyczajnym małżeństwem. Ich dwudziestoletnia córka chce rozpocząć karierę nauczyciela. W tym samym zawodzie realizuje się jej ojciec, z którym Basia ma świetny kontakt. Jej relacje z mamą, Katarzyną, są nieco inne. Choć kobieta jest z natury twarda, nie potrafiła odnaleźć się w rodzinie, którą sama stworzyła. W tej sytuacji postanawia odejść. Oznajmia bliskim, że po rozwodzie zamierza zająć się sobą. Jej mąż i Basia nie mogą dojść do siebie. Próbują ustalić, co sprawiło, że Katarzyna podjęła taką decyzję. W lombardzie zjawia się niepewny siebie chłopak i zastawia sportowe gadżety, które niedawno zostały zakupione w sklepie. Jego zachowanie budzi zdziwienie personelu. Andżelika i Mariusz starają się ułożyć sobie życie, jednak Marysia często nastręcza matce różnych trosk.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...