Lombard. Życie pod zastaw 6 (286)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Małgośka cierpi na porażenie mózgowe. Zatrzymuje się pod lombardem, by podładować swój wózek. Zaprasza pracownika do siebie na wycenę wisiorka. Okazuje się, że jej siostra chce ją ubezwłasnowolnić.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Poruszająca się na wózku elektrycznym Małgośka cierpi na porażenie mózgowe. Pewnego razu zatrzymuje się pod lombardem, by podładować wózek. Następnego dnia zaprasza pracownika punktu skupu do siebie na wycenę wisiorka. Chce go zastawić, by zdobyć pieniądze na wyjazd do Krakowa. Okazuje się, że jej siostra, Nitecka, chce ubezwłasnowolnić siostrę. Patrycja otrzymuje podejrzane wiadomości SMS. Dowiadują się o tym Beton i Lidka. Są jednak zajęci sprawą morderstwa biznesmena, który umarł od postrzału oddanego przez zamaskowanego napastnika.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...