Szpital | sezon 11 odc. 809

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Morawski przyjmuje na oddział nastolatkę, która przewróciła się na ulicy. Jej objawy wskazują, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Do Szewczyka trafia mężczyzna pogryziony przez psy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Michał Morawski przyjmuje na oddział 17-letnią dziewczynę, która przewróciła się na ulicy i zraniła w głowę. Jej objawy wskazują, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Po śmierci rodziców pacjentkę wychowuje ciotka. Potajemnie podaje podopiecznej leki psychotropowe. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, usiłuje zrzucić odpowiedzialność na partnera bratanicy. Do doktora Roberta Szewczyka trafia 20-letni mężczyzna pogryziony przez agresywne psy. Hoduje zwierzęta, które następnie biorą udział w nielegalnych walkach. Jego wspólnik żąda zwrotu pieniędzy za czworonogi mające rywalizować na ringu. Kiedy ciężarna narzeczona pacjenta poznaje prawdę, aczyna rodzić przedwcześnie.

Występują

Zobacz także

Ładuję...