Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 459

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na SOR trafia Dagmara, na którą podczas przejażdżki samochodem z rozsuwanym dachem spadła gałąź. Pacjentka ma poranione nogi. Doktor Gajda zajmuje się Tomaszem, który skarży się na silne bóle brzucha.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka przywozi 18-letnią Dagmarę. Chłopak, który chciał poderwać poderwać, zabrał ją na przejażdżkę samochodem z rozsuwanym dachem. Niespodziewanie na auto spadła gałąź i poraniła nastolatce nogi. Dziewczyna trafia pod opiekę doktora Eryka Wajmana. Wkrótce okazuje się, że chłopak okłamał ją - nie ma luksusowego auta. Wówczas Dagmara zwraca uwagę na jego kuzyna. Do szpitala trafia Tomasz Sobieraj. Ma silne bóle brzucha. Towarzyszy mu żona. Pacjentem zajmuje się doktor Dominika Gajda. Małżeństwo martwi się o jedyną córkę, która jest po rozwodzie i sama wychowuje synka. Chcą poznać jej nowego partnera. Nie wiedzą, że to transseksualista w trakcie operacji zmiany płci. Ojciec dziewczyny zamierza rozdzielić parę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...