Szpital | sezon 11 odc. 804

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

16-letnia dziewczyna wytatuowała sobie gałkę oczną za namową przyjaciółki, która prowadzi videobloga. Trafia do dr Dominiki Gajdy. Okazuje się, że nastolatka ma sepsę. Lekarze muszą usunąć jej oko.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

16-letnia dziewczyna wytatuowała sobie gałkę oczną za namową przyjaciółki, która prowadzi videobloga. Trafia do doktor Dominiki Gajdy. Okazuje się, że nastolatka ma sepsę. Lekarze muszą usunąć jej oko. Wkrótce na jaw wychodzą prawdziwe motywy blogerki. Wykorzystywała pacjentkę, żeby zdobyć popularność i wcale nie przejmowała się jej zdrowiem. Do doktora Piotra Wójtowicza trafia 7-letni chłopczyk porażony prądem. Uległ wypadkowi, gdy był pod opieką ojca, którego niedawno poznał. Mężczyzna porzucił dziecko zaraz po urodzeniu. Dziadek pacjenta marzy, żeby syn brał udział w wychowaniu siedmiolatka. Z kolei matka postanawia ułożyć sobie życie na nowo, bez dawnego partnera.

Występują

Zobacz także

Ładuję...