Serialowa nostalgia: Janosik: Wszyscy za jednego (10/13)

serial przygodowy Polska 1973  od 7 lat

W skrócie

Kwiczoł i Pyzdra zostają schwytani przez hajduków i przewiezieni na plac, gdzie czeka ich egzekucja. Janosik i jego ludzie, w przebraniu austriackich żołnierzy, spieszą na ratunek skazańcom.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Każdy z 13 odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię. Razem stanowią one opowieść o przygodach zbójnickiej kompanii, do której trafia Janosik. Serial realizowany był w zamku w Pieskowej Skale, w okolicach Ojcowa i w różnych rejonach Podkarpacia, a także w atelier w Warszawie i Pradze. W praskim studiu urządzono według projektu scenografa filmu Jana Grandysa grotę skalną, w której nagrano niektóre sceny zbójnickie. Scenariusz filmu powstał na podstawie legend o tatrzańskim zbójniku. Ponieważ - jak twierdził reżyser Jerzy Passendorfer - legendy nie należy traktować zbyt poważnie, w filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk.

W tym odcinku

Kwiczoł i Pyzdra trafiają w ręce hrabiowskich hajduków. Zostają przewiezieni na plac, gdzie oczekują na egzekucję. Janosik i jego ludzie śpieszą skazańcom na ratunek. Aby dostać się na miejsce, przebierają się w mundury austriackich żołnierzy. Otaczają plac i wzniecają pożar. Kiedy cesarski oficer zrzuca mundur, nieszczęśni skazańcy rozpoznają w nim swojego harnasia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...