Janosik: Dobra cena (8/13)

serial przygodowy Polska 1973  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Janosik postanawia zmusić wojska austriackie do odwrotu. W tym celu używa fortelu - rozpuszcza pogłoski o wybuchu epidemii ospy. Na wieść o tym Austriacy w popłochu opuszczają wioskę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Każdy z 13 odcinków opowiada odrębną, zamkniętą historię. Razem stanowią one opowieść o przygodach zbójnickiej kompanii, do której trafia Janosik. Serial realizowany był w zamku w Pieskowej Skale, w okolicach Ojcowa i w różnych rejonach Podkarpacia, a także w atelier w Warszawie i Pradze. W praskim studiu urządzono według projektu scenografa filmu Jana Grandysa grotę skalną, w której nagrano niektóre sceny zbójnickie. Scenariusz filmu powstał na podstawie legend o tatrzańskim zbójniku. Ponieważ - jak twierdził reżyser Jerzy Passendorfer - legendy nie należy traktować zbyt poważnie, w filmie jest dużo humoru i zabawnych scen. Nie brak widowiskowych bójek i walk.

W tym odcinku

Po powrocie ze Słowacji Janosik postanawia zmusić wojska austriackie do odwrotu. W tym celu używa sprytnego fortelu - rozpuszcza wśród górali pogłoski o wybuchu epidemii ospy. Na wieść o tym Austriacy w popłochu opuszczają wioskę. Zbójnicy chwytają ich generała, żeby wymusić w ten sposób oswobodzenie słowackich towarzyszy, którzy uwięzieni są w zamku.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...