Szpital | sezon 11 odc. 747

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na oddziale przebywa para beztroskich dziewiętnastolatków, którzy spodziewają się dziecka. Pomocy wymaga dziewięciolatek, który lunatykował i spadł ze schodów. Chłopiec odreagowuje kłótnie rodziców.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na oddziale przebywa para dziewiętnastolatków, którzy spodziewają się dziecka. Podczas imprezy w ich mieszkaniu chłopak zranił się w rękę. Przyszli rodzice nie przejmują się ciążą, a niemowlę zamierzają oddać na wychowanie opiekunce. W szpitalu okazuje się, że noworodek ma wadę wrodzoną i potrzebuję operacji. Doktor Michał Morawski leczy 9-letniego chłopca, który lunatykując, spadł ze schodów. Chłopiec odreagowuje kłótnie rodziców. Rozstali się, a matka dziecka żyje z przyjacielem rodziny. Ojciec pacjenta nie akceptuje tej sytuacji, dorośli wciąż kłócą się przy synu. Kiedy w szpitalu dochodzi do kolejnej awantury, dziewięciolatek znów lunatykuje i ponownie robi sobie krzywdę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...