Szpital | sezon 13 odc. 945

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Doktor Jarosz pomaga kobiecie i jej trzyletniej córce, które miały wypadek rowerowy. Niespodziewanie 23-letnia pacjentka spotyka w szpitalu mężczyznę, który ją zgwałcił i nigdy nie został złapany.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

23-latka przywozi do szpitala córeczkę. 3-latka jest mocno poturbowana po tym, jak obie przewróciły się na rowerach. Dziecko przyjmuje doktor Wojciech Jarosz. Małej pacjentce oraz jej mamie towarzyszy obecny partner kobiety. Są razem od roku. Mężczyzna nie wie, że ukochana została zgwałcona. Niespodziewanie 23-latka spotyka w szpitalu swojego oprawcę, który nigdy nie został złapany. Roztrzęsiona dzwoni do rodziców. Ojciec szuka oprawcy córki w szpitalu. Doktor Robert Szewczyk leczy poparzoną kobietę. Do wypadku doszło w czasie urodzinowego przyjęcia. Partner umieścił w jej torcie petardy zamiast sztucznych ogni. On również trafia na oddział ratunkowy, ponieważ poślizgnął się na cieście i złamał nogę. Mężczyzna zamierza poprosić ukochaną o rękę. Nie wiedząc o tym, 30-latka chce zakończyć ten związek. Pacjent postanawia być oryginalny - by wręczyć jej pierścionek, używa królika. Kobieta dostaje silnej reakcji alergicznej.

Występują

Zobacz także

Ładuję...