Szkoła (681)

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat

W skrócie

Janusz marzy o sportowej karierze. Jego ojciec jednak chce, by syn został prawnikiem. Nastolatek woli spędzać czas na boisku. Za namową przyjaciół postanawia przeciwstawić się rodzicowi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna odsłona perypetii uczniów krakowskich szkół. Młodych ludzi zajmuje nie tylko walka o dobre oceny. Zmagają się też z pierwszymi miłosnymi doświadczeniami oraz poszukiwaniem swojego miejsca w grupie rówieśników. To ponadto czas ich buntu przeciwko dorosłym. W nowym sezonie poruszony zostanie m.in. temat dyskryminacji rasowej.

W tym odcinku

Licealista Janusz Malinowski marzy o sportowej karierze. Jego ojciec jednak chce, żeby syn został prawnikiem. Nastolatek woli spędzać czas na boisku, zamiast w ławce podczas zajęć pozalekcyjnych z historii. Za namową przyjaciół postanawia przeciwstawić się rodzicowi. Mężczyzna nie przyjmuje do wiadomości argumentów Janusza i za karę zabiera mu kieszonkowe. Zdesperowany Malinowski próbuje sam zarobić pieniądze. Umawia się ze szkolnym kolegą na walkę na pięści. Niestety, podczas bójki łamie sobie rękę. Inny licealista, Konrad Niemczyk, pasjonuje się fotografią. Robi ogromne wrażenie na pozostałych uczniach. Nastolatek zgadza się zrobić sesję zdjęciową Kamili. To nie podoba się Bartkowi, który jest w niej zakochany. Tymczasem Konrad przynosi do szkoły profesjonalny sprzęt. Niestety, sesja wypada fatalnie. Ośmieszony Bartek, by zemścić się na koledze, wrabia go w kradzież.

Występują

Zobacz także

Ładuję...