Szpital | sezon 13 odc. 916

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Doktor Wojciech Jarosz leczy licealistkę, która celowo potrąciła samochodem swojego nauczyciela. Mężczyzna nie pozwolił jej pójść na dyskotekę. Pacjent walczy o życie. Nastolatka pozostaje obojętna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Doktor Wojciech Jarosz leczy licealistkę, która celowo potrąciła samochodem swojego nauczyciela. Mężczyzna nie pozwolił jej pójść na dyskotekę. Pacjent walczy o życie, a sprawczyni wypadku ma niewielkie obrażenia. Nastolatka nie przejmuje się tym, co zrobiła. Ojciec próbuje wybawić ją z kłopotów, ale matka - przerażona postępowaniem córki - chce, by poniosła konsekwencje. Do doktor Anny Nowickiej trafia młoda kobieta, która spadła ze schodów w galerii handlowej, gdy uciekała przed ochroniarzem. Ten ścigał ją, ponieważ zabrała ze sklepu paczkę precelków. Pacjentka denerwuje się przygotowaniami do ślubu i kradnie ze stresu. Podejrzewa, że jest kleptomanką. O jej problemie wie tylko matka, jednak nie dopuszcza do siebie myśli o chorobie córki. Kobieta pragnie powiedzieć narzeczonemu prawdę, ale rodzicielka jej zabrania. Wkrótce siostra mężczyzny przyłapuje przyszłą bratową na kradzieży w szpitalu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...