Szpital | sezon 13 odc. 913

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Doktor Morawski zajmuje się 16-latką i 18-latkiem. Para uderzyła w słup autem, które dziewczyna podkradła ojcu. Rodzice pacjentki uważają, że jej chłopak sprowadza ją na złą drogę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Dr Michał Morawski zajmuje się 16-latką i 18-latkiem. Para uderzyła w słup autem, które dziewczyna podkradła ojcu. Rodzice pacjentki uważają, że jej chłopak sprowadza ją na złą drogę. W szpitalu chłopak nakłania dziewczynę do kradzieży respiratora, by zdobyć pieniądze na wspólną ucieczkę. Odłączony od aparatury pacjent popada w stan krytyczny. 16-latka jest przerażona, że przez ich wybryk może umrzeć człowiek. Pacjentem dr Gajdy jest 33-letni niepijący alkoholik, który poparzył się w restauracji. Mężczyzna ukrywa przed narzeczoną, że pochodzi z patologicznej rodziny, od lat nadużywał alkoholu i przed rokiem przeszedł odwyk. Kiedy w szpitalu rozpoznają go dawni kompani od kieliszka, narzeczona mężczyzny dowiaduje się prawdy i czuje się oszukana.

Występują

Zobacz także

Ładuję...