Czas honoru | sezon 4 odc. 50: Ostatnia podróż

serial wojenny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Bronek umieszcza Wandę i Helenę w bezpiecznym miejscu i zdobywa odpowiednie dokumenty. Kilka dni później przyprowadza tam Bogusia. Lena martwi się, że Janek złamie się na przesłuchaniu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy kilkorga młodych Polaków, działaczy tajnego ruchu oporu, którzy ryzykują życie w walce z hitlerowskim okupantem. W gronie konspiratorów znajdują się m.in.: Bronek (Maciej Zakościelny), Janek (Antoni Pawlicki) i Ruda (Karolina Gorczyca). Dowódcą tajnej jednostki jest Doktor (Daniel Olbrychski).

W tym odcinku

Bronek umieszcza Wandę i Helenę w bezpiecznym miejscu i zdobywa odpowiednie dokumenty. Kilka dni później przyprowadza tam Bogusia. Michał zauważa Marię na placu Kercelego. Nie widział jej od bardzo dawna. Lena martwi się, że Janek złamie się na przesłuchaniu. Romek pociesza siostrę i prosi, by myślała o dziecku. Krawiec za pośrednictwem Władka przekazuje Marii, by przeszukała gabinet gubernatora. Ruda mówi Władkowi, że widziała Karolinę z nieznajomym mężczyzną w parku. Okazuje się, że tajemniczym rozmówcą jest Rosjanin Dykow. Rainer proponuje Jankowi współpracę - chłopak ma sprawdzać podrobione dokumenty. Władek znajduje w mieszkaniu Osmańskiej kilka fałszywych paszportów wystawionych na różne nazwiska. Nakazuje Michałowi, by nadal grał rolę narzeczonego Osmańskiej i informuje o swoim odkryciu dowódców. Lena jedzie do Poznania pod adres, który podała Karolina. Odkrywa, że kobieta o tym nazwisku zginęła w obozie. W drodze powrotnej Sajkowska wpada w ręce gestapo. Rainer postanawia wykorzystać to, by szantażować Janka. Fischer nakrywa Marię w swoim gabinecie. Matka okłamuje go, że sama wysłała tam lekarkę. Urzędnik sprawdza życiorys Marii i odkrywa, że jest ona matką znanych Niemcom działaczy polskiego podziemia.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...